REZIDENCE STELLA ROZDĚLOV

Základní informace

Projekt Stella Rozdělov se skládá ze 4 bytových domů se 110 byty s nebytovým prostorem a 13 rodinných domů. Každý bytový dům má dva uzavřené samostatné vchody s výtahem pro maximální soukromí, většinou připadají 3 byty na jeden výtah a patro. Všechny 4 bytové domy mají společné suterénní patro, kde je umístěno 126 garážových stání a sklepní kóje pro každý byt. Všechny byty mají balkón, přízemní byty mají terasu a oplocenou předzahrádku. Rodinné domy s oplocenou zahradou mají garáž a parkovací místo pro druhé auto. Celá rezidence tvoří z většiny uzavřený celek s maximálním důrazem na soukormí a bezpečí. Sousedí s lesem.

Zaměření projektu

Rezidence Stella Rozdělov svojí lokalitou, urbanizací, stupněm vybavení a použitými materiály nabízí moderní nadstandardní bydlení v Kladně pro obyvatele, kteří kladou důraz na komfort, bezpečí a aktivní život  v příjemném prostředí, bez ohledu na věk. Dostupné jsou byty 1+KK až 4+KK, rodinné domy dvou velikostních kategorií (4+KK a 5+KK) a také jeden komerční nebytový prostor. Byty a rodinné domy jsou určeny výhradně k prodeji.

Bytové domy a jejich správa

Vlastníci jednotlivých bytů budou mít k trvalému užívání balkony a sklepní kóje, vlastníci přízemních bytů budou navíc vlastnit i předzahrádky. Ke každému bytu bude možné dokoupit vnitřní garážové parkovací stání a případně i venkovní parkovací místo. Majitelé bytů budou zároveň spolumajiteli  odpovídajicího podíl ve společnství vlastníků jednotek, které bude vlastnit společné prostory i pozemky ve vnitrobloku a v okolí domů. Správou, úklidem a údržbou SVJ pověří vybraného správce.

Bezpečí

Samotná lokalita je z hlediska bezpečí v rámci Kladna nadstandardní. K bezpečí bude přispívat uzavření Rezidence Stella Rozdělov z většiny stran, mimo obslužní komunikaci, kde musí být zajištěn svoz komunálního odpadu, veřejné osvětlení, údžba komunikace apod. Vstup do domů, společných prostor, garáží i do vnitrobloku bude regulován elektronickým přístupem pro omezení pohybu osob. V objektu bude zajištěna EZS s napojením na pult centrální ochrany pro vybrané prostory včetně kamerového systému, na který se budou moci majitelé bytů snadno připojit. Podobně to bude s možností protipožárních čidel pro byty.

Úroveň standardu

Všechny byty, domy i společné prostory jsou navrženy ve vyšším standardu z hlediska konstrukcí a použitých materiálů. Bytové domy budou budou vybaveny slaboproudými a datovým rozvody tak, aby byt mohly maximálně využívat moderní technologie v oblasti satelitního příjmu, internetu, EZS apod. Důraz je kladen na energitecké a akustické parametry, odběr energií bude kontrolovatelný s možností dálkového přístupu. Zařizovací předměty a baterie jsou ve značkovém standardu výrobců Laufen, Hansgrohe, obklady a dlažby jsou s velkoplošnými rozměry 200/500, resp. 450/450 mm.

Konstrukce

Rezidence Stella Rozdělov je konstrukčně kombinací železobetonu a keramických cihel. Bytové domy mají první PP a první NP v nosných částech konstrukci ze železobetonu s tepelnou izolací, zdi u výtahů a vnitřní příšky jsou z keramických cihel, částečně AKU verze. Druhé NP až čtvrté NP a všechny rodinné domy jsou z keramických zdí a příček v kombinaci se železobetonovým stropem. Tloušťka obvodových zdí je vždy 400 mm (z toho 125 – 165 mm tepelné izolace), příčky z keramických cihel (od 115 mm) jsou v koupelnách dozdívany plynosilikátem pro umístění stoupaček. Rodinné domy mají společné zdi dvojité, oddělené izolací. Schodiště a balkony jsou železobetonové s ocelovým profilem.